• Pakiet

Ptasie historie - 5 bajek

Z5-13

W skład zestawu wchodzą bajki:
14 Brzydkie kaczątko
18 Lata ptaszek
46 Przygody Gąski Balbinki
55 Baśń o Złotym Ptaku
67 Toto

14 Brzydkie kaczątko
Kaczątko ucieka z podwórka, gdzie wszyscy śmieją się z jego brzydoty. Podczas tułaczki spotyka łabędzie, które zachwycają go swoim wyglądem. Ale łabędzie odlatują na zimę, a Kaczątko zostaje i ledwo uchodzi z życiem z powodu zimna i głodu. Wiosną, na jezioro, wracają łabędzie. Tym razem ich spotkanie całkiem odmieni los Brzydkiego Kaczątka.

Czas trwania: 12'05''
Tekst: Antoni Marianowicz wg H.Ch. Andersena
Muzyka: Ryszard Sielicki
Rok nagrania: 1971
Aktorzy: Tadeusz Bartosik, Jerzy Dukay, Mieczysław Gajda, Edmund Fidler, Rudolf Gołębiowski, Wanda Majerówna, Halina Michalska, Danuta Mancewicz, Władysław Panasewicz, Władysław Rzeczycki, Anna Skaros, Andrzej Siedlecki, Maria Grabowska.

18 Lata ptaszek
Nie każdy wie, co naprawdę dzieje się wśród leśnych drzew. Derkacz i szpak śpiewająco opowiedzą o ptasim państwie, którym rządzi Rada Puchaczy. A Pan Narrator, który przypadkiem do tego państwa dotarł, odkrywa przed słuchaczami wszystkie jego tajemnice. Bajka jest osnuta na piosence-wyliczance „Lata ptaszek po ulicy”, dla której Brzechwa stworzył całe literackie tło. Gorąco polecamy!

Czas trwania: 17'15''
Tekst: Jan Brzechwa
Muzyka: Mieczysław Janicz
Rok nagrania: 1974
Aktorzy: Tadeusz Bartosik, Anna Skaros, Andrzej Stockinger, Zygmunt Apostoł, Bogumił Kłodkowski.

46 Przygody Gąski Balbinki
Gdyby nie kurczak Ptyś, Balbina niechybnie wpadłaby pod koła samochodu. Sympatyczna gąska nie jest może bardzo mądra, ale wszystkiego ciekawa. Nie jest może grzeczna, ale jaka zaradna! Poza tym, zawsze może liczyć na pomoc przyjaciela Ptysia. Poznajcie ich przygody.

Czas trwania 11'
Tekst: Maria Terlikowska
Aktorzy: Danuta Mancewicz

55 Baśń o Złotym Ptaku
Król bardzo dbał o swych poddanych. Dobrobyt zapewniała czarodziejska jabłoń, na której rosły srebrne jabłka. Pieczę nad nimi pełnili trzej synowie króla: Jan, Roch i Piotr. Co zdarzy się podczas pełnienia warty przy czarodziejskiej jabłoni i dokąd królewiczów zaprowadzi Złoty Ptak? Koniecznie posłuchajcie tej długiej tajemniczej historii...

Czas trwania: 58'12''
Tekst: Jędrzej Bednarowicz wg braci Grimm
Muzyka: Małgorzata Mazurkiewicz
Rok nagrania :1988
Aktorzy: Małgorzata Mazurkiewicz aktorzy: Bogusz Bilewski, Maciej Borniński, Bohdan Ejmont, Piotr Furman, Hanna Giza, Piotr Krasicki, GustawLutkiewicz, Jan Matyjaszkiewicz, Cezary Morawski, Eugeniusz Robaczewski, Marek Robaczewski, Anna Romantowska, Igor Śmiałowski, Zdzisław Tobiasz, Anna Wróblówna

67 Toto
Rzecz dzieje się w ptasiej krainie, gdzie przychodzi na świat dziwny ptak, który nie umie latać. Nie umie też śpiewać jak inne ptaki, jedynie skrzeczy. Toto - bo tak został nazwany, zaprzyjaźnia się z księżycem. Wzruszająca bajka z cudowną muzyką.

Czas trwania: 21'03''
Tekst: Ernest Bryll i Małgorzata Goraj
Muzyka: Marek Sart
Rok nagrania: 1977
Aktorzy: Bogusz Bilewski, Cezary Julski, Marek Kondrat, Jerzy Rogowski, Krystyna Wachelko-Zaleska, Andrzej Zaorski, Monika Bezak, Artur Pontek.

NOWA CENA! 80 zł 70 zł

Ten pakiet zawiera

75,00 zł

Zamiast 112,00 zł

Brutto

Z5-13
10 Przedmioty

Opis

Nośnik
5CD
Rekomendowany wiek od
1
Rekomendowany wiek do
9

Specyficzne kody